Часті питання

Для чого змінювати постачальника газу

Формування ринку газу — це можливість для компаній конкурувати між собою та змагатися за споживачів, пропонуючи кращі умови. Тепер ви можете обрати нового газопостачальника для економії коштів та вибору найзручніших умов (методи оплати, користувацький кабінет, зв’язок з компанією тощо).

Хто може змінити постачальника газу?

Змінити постачальника газу може власник житла (квартири, дому чи іншої нерухомості) або його представник з довіреністю з будь-якої точки України (окрім окупованих територій).

Чи можна змінити постачальника, якщо є заборгованість за газ?

Ви можете подати заявку на приєднання до нового постачальника, проте наявність заборгованості може стати причиною відмови. В будь-якому випадку, обрана компанія зможе обслуговувати вас вже після того, як ви вирішите проблеми з заборгованістю —оплатите необхідну суму чи вирішите питання через суд.

Чи можна змінити постачальника газу, якщо немає лічильника?

Звичайно. Наявність чи відсутність газового лічильника не впливає на ваше право вибрати нового газопостачальника.

Чи можна змінити постачальника газу, якщо відключене газопостачання?

Ні, спочатку потрібно вирішити проблему з газопостачанням. Після цього ви зможете змінити постачальника газу.

Чи потрібен дозвіл від актуального постачальника?

Ні, ви не зобов’язані ані отримувати «дозвіл», ані повідомляти свого постачальника про намір змінити компанію постачання газу. Як тільки новий постачальник підтвердить ваше приєднання, ви оплачуватимете спожитий газ за новими реквізитами. Зверніть увагу, що в період розгляду вашої заявки ви все ще користуватиметеся послугами попереднього постачальника й оплачуватимете газ за цей період йому.

Як розрахуватися зі старим постачальником?

Щоб розрахуватися з актуальним постачальником, потрібно отримати кінцеву квитанцію і оплатити її впродовж десяти днів.

Як впливає зміна постачальника на пільги чи субсидії?

Ніяк. Ви матимете ті ж пільги/субсидії, що й до цього. Проте важливо своєчасно надати нову інформацію органам соціального захисту.

Які документи потрібно подавати для зміни постачальника газу?

Потрібно подати ті документи чи їх копії, які вказані на сайті бажаного постачальника. Найчастіше це: • Заява-приєднання. • Документ, що засвідчує право власності або право на користування приміщенням. Також може знадобитися довіреність, якщо інтереси власника представляє його представник. • Документ, що засвідчує особу (паспорт). • Ідентифікаційний код; • Інші документи, якщо це вказує постачальник (остання платіжка тощо). Точний перелік документів та вимог шукайте на сайті бажаного постачальника. Постачальники приймають документи та заяви на електронну адресу або безпосередньо в офісі.

Що робити після відправлення заявки на приєднання до нового постачальника?

Після того, як компанія отримає вашу заяву та необхідні документи, вона матиме 21 день на розгляд заявки та прийняття рішення (зазвичай це займає значно менше часу). Вам більше не потрібно нічого робити, проте якщо ви не отримуєте підтвердження протягом 21 дня або хочете дізнатися деталі раніше, рекомендуємо сконтактуватися з новим постачальником та проконсультуватися.

Як часто можна змінювати постачальника газу?

Немає жодних обмежень щодо цього. Теоретично ви можете обирати нову компанію навіть щомісяця.

Чи потрібно прокладати нові труби?

Ні, існує єдина система труб, по якій рухається газ в наші домівки. Обираючи постачальника, ви обираєте не інші труби чи інший газ, а ціну, умови, рівень обслуговування та надійності компанії.

Чи потрібно сплачувати за доставку газу після зміни постачальника?

Так. З 1 січня 2020 року доставка (розподіл) газу та постачання газу — це дві різні послуги. Вибір нового постачальника жодним чином не впливає на оплату за доставку газу.

Відповіді на питання

Встановлення державою нових тарифів на газопостачання призвело до появи великої кількості питань. Не всі споживачі мають змогу детально вивчити тему тарифів та ознайомитись з умовами підключення до нового постачальника. Саме тому на нашому сайті зібрані відповіді на всі запитання, які можуть зацікавити клієнта.

Чи можна змінити постачальника газу?

Станом на сьогоднішній день кожна особа може подати заяву про зміну постачальника. Таке рішення було прийняте державними органами управління і набуло чинності з 1 липня 2020 року. Якщо ви дійсно вирішили змінити обслуговуючу компанію, то маєте повідомити про це обрану вами установу. Саме новий постачальник опікується технічними питаннями та розриває контракт із старим постачальником. Сьогодні споживач може провести дану процедуру онлайн, не виходячи з дому.

Для чого змінювати обслуговуючу компанію?

На даному етапі в країні ринок природного газу перебуває на стадії формування, що означає відкриття можливостей для компаній. Вони можуть конкурувати між собою, встановлювати нижчі ціни, пропонувати клієнтам більш вигідні умови співпраці. Обирати нового постачальника слід, якщо ви хочете платити за комунальні послуги менше та мати кращий сервіс.

Хто має право змінювати обслуговуючу установу?

Процедуру може провести власник квартири, приватного будинку. Якщо він не знаходиться в країні або не може цього зробити з певних причин, право може переходити до довіреної особи. Для цього необхідно мати нотаріально завірені документи.

Як змінити постачальника, якщо є заборгованість за попередні періоди?

Заяву можна подавати на нове підприємство, навіть якщо у вас є борги по оплаті. Компанія має право відмовити, але в більшості випадків підключення проводиться успішно. Навіть у випадку схвалення заявки на підключення борг не анулюється, а залишається несплаченим. Погасити його необхідно якомога швидше.

Як діяти, якщо немає лічильника?

ЗУ про ринок природного газу дозволяє вільно змінювати газопостачальну компанію, навіть якщо у споживача не встановлений спеціальний лічильник. Його наявність чи відсутність ніяким чином не впливають на право вибору.

Як змінити обслуговуюче підприємство, якщо газопостачання відключене?

На жаль, це неможливо зробити. Спочатку необхідно вирішити проблему та відновити потік газу по трубах, а вже потім подавати заяву до іншої контори. Після відновлення газопостачання проблем із підключенням не буде, додаткові довідки та документи не потрібні.

Яка кількість газопостачальних компаній на ринку?

Ринок газу сьогодні налічує близько 50 контор. Ліцензію на транспортування газу мають більш, ніж 50 установ. Але більшість з них не підготовлені для виконання даної роботи: не мають достатньо розвиненої інфраструктури, інформаційних центрів, тощо.

Відвідавши сайт Національної комісії з питань регулювання відносин у сфері енергетики, ви можете прочитати більш докладну інформацію про кожну з компаній. Достовірна інформація також надається нашим сервісом. В каталозі представлена більшість працюючих організацій, ціни на їхні послуги. Наш сайт є одним із небагатьох сервісів, який пропонує порівняльний список ліцензованих підприємств.

Чи потрібно проводити новий газопровід на заміну старого?

Газопостачальні компанії не займаються обслуговуванням труб і не мають до них ніякого відношення, тому при підключенні до нового постачальника немає потреби прокладати новий газогін.

Заміною пошкоджених або аварійних труб займається спеціальне обласне відділення – облгаз. Змінити цей факт не можна, оскільки організація вважається державним монополістом.

Чи потрібно оформлювати дозвіл від діючого постачальника природного газу?

Згідно із законом про ринок природного газу споживач не зобов’язаний інформувати діючу компанію, а також для перепідключення не потрібно оформлювати дозвіл чи інші документи, що свідчать про бажання клієнта змінити обслуговування. Коли ваша заява про перехід буде підтверджена, всі тарифи зміняться автоматично, а оплата буде проводитись за новими реквізитами.

Варто пам’ятати, що поки ваша заява розглядається, ви будете сплачувати за доставку блакитного палива згідно старої тарифікації, а також маєте оплатити цей період повністю.

Як «закрити» борги та розрахуватись зі старим постачальником?

Даний процес проходить дуже швидко: вам потрібно отримати від організації так звану кінцеву квитанцію, оплатити всю суму, яка буде вказана на ній. Внести гроші потрібно протягом 10 днів з моменту отримання платіжки.

Чи може вплинути зміна компанії на виплату субсидій чи пільги?

Ні, це ніяким чином не впливає на державні пільги, що є у абонента. Не змінюються їхній розмір, частота виплати. Але для того, щоб система працювала, необхідно вчасно подати документи та періодично оновлювати інформацію в органах соціального управління.

Перелік документів для подання

Які документи потрібно підготувати для зміни обслуговуючої установи? Більшість з організацій вимагає наступні папери:

  • заява про підключення;
  • довідка про те, що споживач є власником майна або довіреною особою власника;
  • паспорт, як документ, що засвідчує вашу особу;
  • ідентифікаційний номер;
  • остання платіжка за газ у попереднього постачальника.

Також можуть знадобитись інші папери, які вказані на офіційному веб-сайті підприємства. Там же можна знайти точний та більш повний список необхідних для підключення документів. Подати заяву можна за допомогою електронної пошти або звернувшись до відділу роботи з клієнтами.

Закон про ринок природного газу регламентує, що подані вами документи можуть розглядатись впродовж встановленого періоду в 21 день, тобто за три тижні ви матимете чітку відповідь на запит. Протягом цього періоду не потрібно нічого робити. Якщо у вас виникають якісь питання чи ви хочете скоригувати інформацію, зверніться до контакт-центрів, які займаються питаннями обслуговування клієнтів.